جديدترين مطالب مديريتي
آموزش جديدترين و بروزترين مطالب مديريتي

مايلم اين يادداشت را با يك سوال آغاز كنم. به نظر شما چرا برخي از مديران هميشه عجله مي كنند و به عنوان مديران عجول شناخته مي شوند؟ چرا اغلب مديران هر از گاهي در تصميم گيري هاي خود دست به عجله بي مورد مي زنند؟ آيا شما هم به عنوان يك مدير، عجول هستيد؟ آيا به آسيبهاي وارده از ناحيه عجله در تصميم گيري به اندازه كافي اشراف داريد؟ در اين يادداشت نكاتي را با هم مورد بررسي قرار خواهيم داد كه تك تك آنها درسهايي هستند كه متاسفانه مديران عجول تا به امروز آنها را ياد نگرفته اند. اما خبر خوب اين است كه اگر شما يك مدير عجول هستيد، مي توانيد با تمرين، اين ويژگي نامطلوب را از ميان برداريد و به تدريج سايه آثار منفي آن را از سر كسب و كار خود حذف كنيد. در ادامه با اين يادداشت همراه باشيد تا بخوانيم از درسهايي كه مديران عجول هنوز آنها را فرا نگرفته اند.

۱ـ عجله يك واكنش به كنش گرهاي دروني است

از موضوع كسب و كار و مديريت براي دقايقي دور شويم. در زندگي خصوص نيز گاهي دست به عجله مي زنيم و در اغلب اوقات بعدها به اين نتيجه مي رسيم كه عجله هرگز لازم نبوده است. اما چرا؟ چون يك كنش دروني مارا وادار مي سازد كه براي به دست آوردن زودتر يك نفع يا رهايي از يك ضرر، كاري را سريعتر از حالت نرمال انجام دهيم يا تصميمي را سريع تر از هميشه اتخاذ كنيم. نكته اينجاست كه اغلب اوقات، تشخيص اين اهميت و اين ضرورت به غلط رخ مي دهد و نيز در اغلب اوقات ما در اثر عجله، آسيب مي بينيم.

۲ـ مديريت انجام كارهاي مهم غير فوري است

از نظر طبقه بندي كارها توسط استفان كاوي، كارها به چهار دسته عمده تقسيم مي شوند. مهم فوري، مهم غير فروي، غير مهم فوري، غير مهم غير فوري. وظيفه يك مدير پرداختن به كارهاي مهم غير فوري است. در اين خصوص در محصول مدير بي نظير به تفصيل صحبت كرده ام. زماني كه صحبت از كارهاي مهم غير فوري است، به هيچ عنوان نيازي به عجله نيست. وظيفه يك مدير، تصميم گيري هست. آن هم در خصوص موضوعات پر اهميت. عجله دشمن تصميم گيري است چرا كه فرصت بررسي تمام جوانب را ضايع مي نمايد

۳ـ همه اتفاقات سريع، الزاماً صحيح نيستند

اين نكته بسيار نكته حساسي است. بسياري از انسانها مي پندارند اگر يك اتفاقي با سرعت رخ دهد، نتايج بهتري به دست مي آيد. اين درحالي است كه تجربه عكس اين را نشان مي دهد. درسي كه مديران عجول نمي دانند اين است كه نتايج در رفتارها و تصميمات عجولانه، معمولاً اختلاف فاحش و چشم گيري با نتايجِ تصميمات و رفتارهاي با طمانينه و در كمال آرامش دارد. اين درس بايد دير يا زود از سوي شما مدير عجول آموخته شود. اين ديدگاه يك باور ناصحيح و يك برداشت ذهني غلط است، همين امروز اين باور را اصلاح كنيد.

۴ـ عجله به يك عادت تبديل مي شود

اگر اين روزها در موقعيتهايي قرار مي گيريد كه مجبور هستيد سريع تصميم بگيريد و سريع واكنش نشان دهيد، روزهاي خطرناكي را سپري مي نماييد. مديران عجول كه امروز عجله آنها آسيب رسان شده است، اغلب اين رفتار را به مرور زمان به عادت تبديل كرده اند. اگر دوست نداريد شما نيز به جمع مديران عجول بپيونديد، بهتر است با هوشمندي بدانيد اين روزها چرا و بر سر چه موضوعاتي عجله مي كنيد، تا با كنترل اين رفتار، از تبديل شدن آن به يك عادت بد، جلوگيري نماييد.

۵ـ كارمندان مديران عجول را دوست ندارند

پيش تر در يك يادداشت در خصوص اين نكته كه كارمندان چگونه مديراني را دوست دارند با هم گفتگو كرديم. پيشنهاد مي كنم حتماً اين يادداشت را بخوانيد. الان كه در اين يادداشت در خصوص مديران عجول صحبت مي كنيم، بايد اين نكته را نيز در نظر بگيريم كه كارمندان از آنجايي كه معمولاً از ناحيه تصميمات عجولانه مديران خود آسيب مي بينند، يك نگراني در درون آنها در خصوص مديران عجول نهادينه مي شود. آنها معمولاً منتظر هستند تا مدير عجول تصميم بگيرد تا دير يا زود آسيب آن را تجربه نمايند. دست آخر به شما دوست گرامي و به شما مدير عزيز پيشنهاد دارم به هيچ عنوان در هيچ كاري عجله نداشته باشيد. بار ديگر تكرار مي كنم كه وظيفه و مسئوليت شما، اتخاذ تصميم است. هرچه اين فرآيند به درستي و به موقع انجام گيرد، به همان اندازه ثمربخش تر خواهد بود.

 

منبع: آيدين نامدار

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: مديريت
[ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۶:۵۶ ] [ جواد ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

مرجع آموزش جديدترين و بروزترين مطالب مديريتي